Nezaradené

JANKA KOČIŠOVÁ

Dnes sme vyspovedali módnu ikonu, veľkú inšpiráciu a jednu z najkrajších a najtalentovanejších Slovenských stylisitiek Janku Kočišovú, ktorú ale väčšina z Vás pozná pod jej instagramovým pseudonimom Janka Topanka.

Tak sa pohodlne usaď, vylož si nôžky, uži si ničím nerušené čítanie a inšpiruj sa jej outfitmi z instagramu.

Inšpiruj sa jej LOOKOM.

Ahoj Jani, určite prvá vec, čo nás  veľmi zaujíma je, čo ťa priviedlo k tejto práci ?

Ahoj, ak myslíš styling, tak to bol vždy môj vysnívaný job, ktorý som chcela robiť. Už ako puberťáčka som robila fotenia a točenia pre kamošky, kde som ich namaľovala, oblliekla z mojej skrine a následne na to im robila akože book.

Ako dlho robíš túto prácu ?

Cca 5 rokov.

Ktorou udalosťou, projektom si sa dostala do popredia?

Dobrá otázka, ja ani sama neviem, nejako to prišlo,dosť mi pomohol aj instagram a sociálne siete.

Inšpiruj sa jej LOOKOM.

Robila si pred tým aj niečo iné ?

Áno, počas vysokej školy som brigádovala 5 rokov ako čašníčka v kaviarni na hlavnom námestí v Bratislave. Potom som chvíľu robila recepčnú v Kempinski, až som si povedala, že stačilo a idem robiť to, čo ma baví a je jedno ako sa k tomu dostanem.

Vieme o tebe, že spolupracuješ s množstvom známých ľudí, na ktorú spoluprácu najradšej spomínaš ?

Robievam pravidelne s hercami/herečkami, kapelami, umelcami, spevákmi, modelkami, športovcami atď. Mne sa robí dobre s každým, na každého mám pekné spomienky.

Aké sú tvoje ciele na rok 2020, prípadne zaujimavé spolupráce ktoré ťa čakajú?

Nuž, na začiatku roka 2020 som si povedala, ze toto bude môj rok. Chcela som si naozaj vybudovať pevné meno a kariéru, aby som sa dokázala zabezpečť na budúci život a nemala žiadne starosti. No človek mieni, že… Korona zaúradovala a mne sa všetky budúce točenia/ fotenia odložili na neurčito. Takže momentálne fungujem v 25% režime, čiže na báze instagramových spolupác. 


Inšpiruj sa týmto OUTFITOM.

My ťa poznáme ako veľmi originálne žieňa, čím sa inšpiruješ pri tvorení lookov?

Veľa sledujem napríklad pinterest a zahranićké blogy, no viacmenej všetko robím tak,ako to cítim ja. Snažím sa nekopírovať a udržať si svoj rukopis vo všetkom, čo robím. Ale stále môžme byť lepší a vždy sa je čo učiť, preto inšpirácie sú úplne v poriadku.

Keby si nerobila túto prácu, čo iné by si si vybrala ?

Neviem, myslím, že som sa v tomto našla a je to môj dream job. Ak by som ale nemala to štastie, tak by som sa určite aj tak hýbala v módnom biznise. Možno obchodík, alebo eshop s oblečením. 

Každý človek ma nejaké svoje sny, aký je ten tvoj najväčší ?

Chcem mať zdravú rodinu a blízkych priateľov, nenudiť sa v živote.Myslím, že životný sen mám už splnený! Mojim snom bolo robiť to, čo ma najviac od srdca baví a napĺňa. No a ďalší cieľ je nájsť si konečne schopného muža a byť šťastná aj po tejto stránke.

Tvoj obľubený outfit, alebo v čom sa cítiš najlepšie?

Mal by obsahovať klobúk. 

Inšpiruj sa kombináciou ŠIAT a klobúka.

A na záver by nás veľmi zaujímalo, kde sa vidíš o 5 rokov ?

Ja vlastne neviem, plávam životom a príjmam všetky výzvy, uvidíme! No jasné, chcela by som byť aj úspešná, zdravá a štastná. Určite sa budem snažiť robiť všetko pre to, aby sa mi to podarilo. 

V každom looku sú veľmi dôležité DOPLNKY.

Ďakujeme krásne za rozhovor a prajeme veľa úspechov či už v kariére, alebo aj v osobnom živote.