Nezaradené, Trendy

RÚŠKO AKO NOVÝ MÓDNY DOPLNOK?

rusko

Svetom sa rozlieha správa o novom víruse, ktorý spôsobuje respiračné problémy a v stovkách prípadoch až smrť. Momentálne sú všetky média až prehltené všetkými informáciami o tomto stave. Na jednej strane jednoznačne netreba podliehať panike, ale samozrejme preventívne opatrenia sú určite namieste. 

Medzi ne patrí:

  1. pravidelné umývanie rúk vodou a mydlom po dobu aspoň 20 sekúnd a následné dôkladné osušenie papierovým uterákom
  2. ak nemáte k dispozícii vodu a mydlo, použite dezinfekčný prostriedok na ruky na báze alkoholu
  3. pri kašlaní a kýchaní si zakrývajte ústa a nos , najlepšie papierovou vreckovkou, ktorú hneď po použití odhoďte a umyte si ruky
  4. vyhnite sa kontaktu s ľuďmi s teplotou a kašľom
  5. ak máte teplotu, kašeľ, alebo dýchavičnosť kontaktujte svojho lekára, ktorý vás bude informovať o ďalšom postupe 
  6. nakoľko najnovšie štúdie zistili, že vírus sa môže dostať do tela cez oči, je odporúčané chrániť si ich okuliarmi (nezáleží na tom, či sú dioptrické, alebo slnečné), okuliare je potrebné pravidelne dezinfikovať 
  7. v neposlednom rade je to nosenie ochranných rukavíc a rúšok na verejnosti a všade kde je možné infikovať sa vírusom

Rúška sú momentálne veľmi ťažko dostupné, v lekárňach ich už nezoženiete vôbec. Mnohé z vás sú ale veľmi šikovné a rozhodli sa ušiť si ich doma svojpomocne, prípadne šijete rúška pre ľudí vo svojom okolí a presne na tomto sa ukazuje šikovnosť Slovákov/Sloveniek, pretože sme jednou z mála krajín, ktoré sa aj napriek nedostatku týchto pomôcok dokážu vďaka spolupatričnosti vysporiadať aj s touto situáciou. Na internete sa behom pár hodín objavilo mnoho videí a foto návodov na výrobu rúšok, či už s využitím ihiel a nití, ale rovnako aj desiatky nápadov kedy vyčarujete zo šatky a dvoch gumičiek pomocou dvoch ťahov rúško pre prípad núdze. Väčšinou ste použili pri šití rôzne látky, ktoré ste našli doma a vytvorili ste tak originálne a jedinečné vzory.

Nikto z nás nevie ako dlho bude táto situácia trvať a je dosť pravdepodobné, že sa budeme musieť s týmto naučiť žiť a rúška sa stanú neoddeliteľnou sučasťou každodenného života, preto určite hlavne my ženy oceníme, keď sa budeme cítiť takto dobre a v rámci možností trendy, aj keď je to v momentálnej situácii veľmi nadľahčene napísané, pretože samozrejme, ZDRAVIE JE PRVORADÉ a na to treba myslieť prioritne

Prvou z inšpiratívnych žien je známa slovenská bloggerka a majiteľka e-shopu s doplnkami, ktorá sa rozhodla ku každej objednávke priložiť rúško ZADARMO (@sissque)
Ďalšiu krásnu inšpiráciu nám poskytla budúca mamička Laura, ktorá zvolila originálny vzor na svoje rúško a tým motivovala ľudí k zodpovednosti v týchto dňoch (@laulau_blogger)

Treťou je veľmi originálna žienka, ktorá využila svoju šikovnosť a jedinečný vkus na vytvorenie trendy rúška (@meghan_usk)
Svojím originálnym rúškom nás oslovila aj influencerka zo susedného Česka, ktorá si ho priviezla z Vietnamu už pred rokom, kedy určite ani netušila, že ho využije aj doma (@dominikapotuckova)
Krásna Alexandra dostala svoje rúško od šikovnej svokričky a zladila sa aj so svojím drobčekom, ochraňujme spoločne ľudí, čo sa snažia chrániť nás (@alexinkaaaa)
Kontroverznú tému otvorila aj bloggerka Drew, ktorá upozornila na problematiku nosenia/nenosenia rúšok v prírode(@drews_beauty)

Snáď sme aspoň pár z Vás inšpirovali k využitiu voľného času a vytvoreniu možno aj svojej originálnej kolekcie rúšok, ktorou očaríte svet.

Pokiaľ môžte, ostaňte doma a venujte sa veciam, na ktoré ste doteraz nemali čas. Čitajte knihy, začnite sa učiť cudzí jazyk, skúste uvariť niečo na čo ste doteraz nenabrali odvahu.

Všetkým prajeme veľa zdravíčka a trpezlivosti v týchto dňoch !